זהירות s&p לפניך!

זהירות s&p לפניך!

לאחרונה אני מקבל פניות רבות להעברת כספי החיסכון למסלולים עוקבי מדד s&p 500. המדד עלה ב-17.5% בשבעת החודשים הראשונים של השנה, שזו התשואה הגבוהה ביותר שהשיג המדד בתקופה כה קצרה מזה עשרות שנים.

אז למה כולנו צריכים להיזהר?

ראשית, כי יש לנו נטייה לרכוב על ההצלחה שכבר הייתה, וכיוון שהדברים מתאזנים לאורך זמן, קיים סיכוי סביר שנחווה את ההשקעה במדד מהצד השלילי שלו. אם כך יקרה, נגלה שזה עלול להיות כואב. כי גם אם נניח שהמדד יסיים את השנה ברווח של 10%, שזו תוצאה מצויינת, עדיין עבור מי שהצטרף בתחילת אוגוסט, ההשקעה השנה תסתיים בהפסד של 7.5%.

אבל למה שהמדד יירד? פשוט כי המכפילים מאוד גבוהים וכי אחרי עליות חדות באות ירידות ולעיתים חדות. ואם אנו מגיעים עכשיו מתוך כוונה ליהנות מהחגיגה, אנו עלולים להיפגע. אבל איך מדד שמכיל את 500 החברות הגדולות בארצות הברית הפך פתאום למסוכן? פשוט כי בלי ששמנו לב שבע חברות בלבד מהוות כ-30% מהמדד.

אז מה עושים?
 
קודם כל, מי שנכנס להשקעה במניות, ולא משנה אם ההשקעה עוקבת אחרי מדד או השקעה אחרת במניות, חייב להבין את הסיכון במיוחד לאחר גל של עליות חדות, ובנוסף חייב לוודא שטווח ההשקעה הוא ארוך דיו כדי לייצר זמן לתיקון הפסדים. והחשוב ביותר- כיוון שהניסיון של כל אחד מאיתנו הוא ניסיון אישי, פנו אלינו ונשמח לשתף אתכם בידע המצטבר שלנו, ניסיון של אלפי לקוחות במשך 50 שנה.

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: