ביטוח סייבר

בעידן של היום, לכל חברה, קטנה כגדולה, קיים מאגר נתונים המכיל מידע לגבי החברה, אמצעי תשלום, מידע על העובדים, מידע על הלקוחות וכן הלאה. כמו כן, לרוב החברות ובתי העסק במשק, יש נכסים דיגיטליים כמו עמודי פייסבוק עסקיים וחשבונות מדיה חברתית – אשר הפכו לחיוניים עבור העסק המודרני.

למרות כל היתרונות שמביאים עימם השיפורים הטכנולוגיים, חשוב לזכור כי קיימת סכנה ממשית לשלום העסק ולמוניטין שלו. במקרה של פריצה למאגרי הנתונים ולנכסים הדיגיטליים של הארגון, הפריצה עלולה לגרור תביעות על ידי צד שלישי (לקוחות, ספקים), נזקים למערכות מידע ומחשוב החברה, הפסדים בגין הפסקת פעילות זמנית, סחיטה ועוד.

פוליסה סטנדרטית לביטוח העסק, אינה מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה מפריצה למערכות המחשוב או מאגרי הנתונים ומותירה אתכם כבעלי עסק, חשופים לתביעות ולנזקים גדולים.

בדיוק לצורך זה קיים 'ביטוח הסייבר' – אשר יגן עלינו מפני ההשפעות ההרסניות של פשעי סייבר כמו תוכנות זדוניות המשמשות לפגיעה ברשת ובנתונים רגישים.

מה מכסה 'ביטוח סייבר'?

כיסוי מסוג 'ביטוח סייבר' כולל בתוכו מספר הגנות לבעלי עסקים, בכל גודל. והם:

  • עלויות ואובדן רווחים עקב אירוע סייבר
  • כיסוי בגין סחיטת סייבר/כופר
  • כיסוי מפני תביעות צד שלישי, לרבות תביעות של ספקים ולקוחות – לאחר פריצת אבטחה
  • מענה טכנולוגי לבעיה והגנה על המוניטין
ביטוח סייבר - אופיר רון

שאלות נפוצות בנושא ביטוח סייבר

שאלה: האם ביטוח סייבר מכסה אך ורק את הנזק שנגרם מפריצה, או גם נזקים נגררים?

תשובה: ביטוח סייבר רחב יותר ממה שאנשים חושבים ומכסה בנוסף לנזק הישיר של הפריצה (אובדן שעות עבודה, תביעות) גם נזקים שנגרמו במישרין כתוצאה מפירצת האבטחה, כמו למשל הצורך בשירות של חברת יח"צ או ניהול משברים כתוצאה מהפריצה.

 

שאלה: אם החברה משתמשת בחברה חיצונית לניהול הנכסים הדיגיטליים והאתר שלה, האם עדיין יש צורך בביטוח סייבר?

תשובה: בהחלט. גם חברות אשר עושות שימוש בשירותים חיצוניים וחברות דיגיטל או אחסון – חייבות לבטח את עצמן, שכן הן חשופות לנזקים וגם לתביעות מצד שלישי.

 

שאלה: האם ביטוח סייבר שווה את המחיר?

תשובה: ביטוח סייבר הוא הרחבה על ביטוח העסק, ובניגוד למה שחושבים, מדובר בביטוח בעלות לא גבוהה יחסית לנזק האפשרי. במקרה של פריצה או דליפת אבטחה, ביטוח הסייבר הוא היחיד שמבטיח לכם פיצוי בגין הנזקים.

 

שאלה: לחברה שלי יש וותק של שנים ופגיעה מעין זו בלקוחות החברה או בספקים עלולה לפגוע מאד במוניטין. האם יש דרך לפצות אותי?

תשובה: בהחלט. הפוליסה מכסה נזק הנגרם למוניטין.

 

שאלה: אני יודע שחברות גדולות ומוכרות חשופות לפשעי סייבר. אני חברה קטנה, האם גם אני זקוק לביטוח?

תשובה: ככל שמתגברות התקפות הסייבר הן תוקפות עסקים קטנים כגדולים. נתקלנו בסחיטות בסכומים של עשרות ואף מאות אלפים, הצפי שהוא שתופעה זו תלך ותגבר.

לסיכום: בעידן של היום בו אנו חשופים להתקפה בכל רגע נתון- חייבים כיסוי נגד נזקי סייבר

במציאות הנוכחית , ביטוח עסק כשלעצמו אינו מספק הגנה על בעל העסק מפני נזקים אפשריים ולעתים אף משתקים, אשר יכולים להיגרם כתוצאה מאבטחת מידע לקויה או פירצה במערכת המחשוב. לכן אנו ב'רון סוכנות לביטוח', ממליצים לכל בעל עסק לרכוש את ההרחבה לכיסוי נזקי סייבר.

מעוניינים ברכישת ביטוח סייבר לעסק שלכם? צרו עימנו קשר עוד היום ונסייע לכם בבחירת הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם ועבור העסק שלכם.

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: